نامزدهای نود و یکمین دوره اسکار اعلام شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۲

رما، حماسه کولی و ستاره ای متولد شده است پیشتاز جوایز

 

نامزدهای اسکار ۲۰۱۹ اعلام شد. «رما» ساخته آلفونسو کوارون، «حماسه کولی» ساخته برایان سینگر و «ستاره ای متولد شده است» ساخته بردلی کوپر بیشترین تعداد نامزدی را دارند. از شگفتی های امسال توجه به فیلم «جنگ سرد» در بخش بهترین کارگردانی و نادیده گرفتن نخستین انسان در بخش کارگردانی و بهترین بازیگر مرد نقش نخست و موسیقی است. همینطور نادیده گرفتن بازی ایتن هاوک در «نخستین اصلاح شده» ساخته پل ورهوفن .فهرست کامل نامزدهای اسکار به شرح زیر است:

بهترین باریگر زن نقش مکمل:ایمی آدامز(معاون)؛/ اما استون(سوگلی)، ریچل وایس(سوگلی)/ریجینا کینگ(اگر خیابان بیل می توانست سخن بگوید)/مارینا دی تاویرا(رما)  

بهترین انیمیشن کوتاه: رفتار حیوانی،بائو،بعدازظهر،یک گام کوچک، تعطیلات

بهترین صدابرداری:بلک پنتر،حماسه کولی،نخستین انسان،رما؛ستاره ای متولد شده است،یک مکان آرام

بهترین صداگذاری:بلک پنتر،حماسه کولی،نخستین انسان، رما،ستاره ای متولد شده است

بهترین فیلم کوتاه زنده انیمیشن : مادر،پوست،مارگاریت،بازداشت،Fauve

بهترین موسیقی متن:بازگشت مری پاپینز،جزیره سگها،اگر خیابان بیل می توانست سخن بگوید،پلنگ سیاه وبلک ک کلنزمن

بهترین تدوین:حماسه کولی، کتاب سبز،سوگلی، معاون،بلک ک کلنزمن

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل:ماهرشالا علی(کتاب سبز)؛آدام درایور(بلک ک کلنزمن)،سام الیوت(ستاره ای متولد شده است)،سام راکول(معاون) و ریچارد ایی گرانت(اگر بیلی استریت می توانست سخن بگوید)

بهترین فیلم مستند بلند:آر.جی بی،ار پدران و پسران، رعایت فاصله،هیل کانتی این صبح و این عصر ، سولو آزاد

بهترین فیلم مستند کوتاه:گوسفند سیاه،پایان بازی،قایق زندگی،یک شب در باغ،دوران.پایان جمله

بهترین طراحی لباس:تصنیف باستر اسکراگز،بلک پنتر،سوگلی،ماری ملکه اسکاتلند،بازگشت مری پاپینز

بهترین فیلم خارجی زبان: کفرناحوم(لبنان)،رما(مکزیک)،جنگ سرد(لهستان)،دله دزدان(ژاپن)، هرگز رو برنگردان(آلمان)

بهترین جلوه های بصری: انتقامجویان:پایان بازی،کریستفر رابین،نخستین انسان، بازیکن آماده شماره یک،سولو:یک داستان جنگ ستارگان

بهترین طراحی گریم و آرایش مو:مرز(ساخته علی عباسی)،معاون ساخته آدم مک کی و ماری ملکه اسکاتلند

بهترین ترانه:همه ستارگان از «بلک پنتر»؛مبارزه خواهم کرد از «ـآر.جی .بی»؛«جایی که اشیای گمشده می روند» از فیلم بازگشت مری پاپینز،کم عمق از «ستاره ای متولد شده است»؛When A Cowboy Trades His Spurs For Wing از تصنیف باستر اسکراگز

بهترین بازیگر مرد نقش نخست:کریستین بیل(معاون)،بردلی کوپر(ستاره ای متولد شده است)،ویلم دافو(بر دروازه ابدیت)،رامی مالک(حماسه کولی) و ویگو مورتنسن(کتاب سبز)

بهترین بازیگر زن نقش نخست:گلن کلوز(همسر)،اولیویا کولمن(سوگلی)،لیدی گاگا(ستاره ای متولد شده است)،ملیسا مکارتی(آیا اصلامی توانی من را ببخشی؟) و یالیتزا آپاراسیو(رما)

بهترین کارگردان:اسپایک لی(بلک ک کلنزمن)،الفونسو کوارون(رما)،پاوو پاولیکوفسکی(جنگ سرد)؛یورگس لانتیموس(سوگلی)،آدام مک کی(معاون)

بهترین فیلم:رما، سوگلی، ستاره ای متولد شده است،معاون،کتاب سبز،حماسه کولی، بلک ک کلنزمن،بلک پنتر،

بهترین فیلم انیمیشن:شگفت انگیزان۲،جزیره سگها، میرا، رالف اینترنت را خراب می‌کند، مردعنکبوتی:درون دنیای عنکبوت

بهترین فیلمنامه اقتباسی: تصنیف باستر اسکراگز، می‌توانی من را اصلا ببخشی؟، اگر خیابان بیل می‌توانست سخن بگوید، ستاره‌ای متولد شده است، بلک ک کلنزمن

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی: سوگلی، رما، کتاب سبز، اولین اصلاح شده، معاون

بهترین فیلمبرداری: جنگ سرد، سوگلی، هرگز رو برنگردان، رما، ستاره‌ای متولد شده است